kredyt, olsztyn, kredytykredyt, olsztyn, kredytykredyt, olsztyn, kredytykredyt, olsztyn, kredyty

KMR w mediach

Internetowy Magazyn 'Ever Zin' nr 20
www.everzin.mocny.com
[ zobacz artykuł online ]


Kredyt hipoteczny z Niezależnym Doradcą Kredytowym.

O KMR.

Zakup nieruchomości to często największa inwestycja w życiu każdego z nas. Wydaje się bardzo skomplikowana i czasochłonna. Klient chciały mieć pewność, że decyzje odnośnie finansowania będą najtrafniejsze. Potrzebuje w tym momencie pomocy profesjonalistów.
Takim Profesjonalnym Niezależnym Doradcą Kredytowym jest firma KMR Biuro Usług Kredytowych z Olsztyna. Właścicielami firmy są Marzena i Krzysztof Rzymscy. Wcześniej przez dziesięć lat zdobywali doświadczenia pracując w wiodących bankach w działach sprzedaży kredytów. Można, więc stwierdzić, że właścicieli cechuje duża znajomość organizacji i kultury biznesowej instytucji finansowych. To z kolei pomaga zarządzać firmą doradztwa kredytowego. KMR istnieje od sierpnia 2003, zwarzywszy na to, że najstarsza firma niezależnego doradztwa finansowego w Polsce istnieje 4 lata, to staż KMR można uznać za długi. Firma jest brokerem ofert kredytów hipotecznych kilkunastu banków i sprzedaje ich produkty w cenie bankowej, a nieraz nawet taniej - oferty specjalne. W jednym miejscu gromadzi, więc ponad 150 ofert. Misja firmy " w pełni zaspokajać potrzeby klientów poprzez świadczenie najwyższej jakości usług" kładzie nacisk na jakość w każdym elemencie działalności.

Niezależne Doradztwo Kredytowe.

Doradcy KMR są z klientem w całym procesie związanym z kredytem: wybór ofert, zebranie i wypełnienie niezbędnych dokumentów, podpisanie umowy kredytowej oraz opieka w czasie spłaty kredytu. Na samym początku jest wybór najkorzystniejszej oferty. Jest to bardzo istotny moment, często to decyzja na lata. Aktualna oferta kredytów hipotecznych jest bardzo szeroka, każdego miesiąca kilka banków wprowadza nowe produkty czy promocje. Znalezienie wspólnej płaszczyzny porównawczej dla kilku produktów różnych banków jest dla klienta szalenie trudne. Od tego są specjaliści, czyli Niezależni Doradcy Kredytowi KMR. Na pierwszym spotkaniu uważnie słuchają (nie słyszą, a słuchają) klienta, na podstawie rozmowy są w stanie określić potrzeby i zawężyć krąg poszukiwań ofert do kilku. Co bardzo istotne, spotkania odbywają się zawsze indywidualnie w dogodnych dla klienta terminach. Każdy klient traktowany jest jak VIP, poświęca mu się tyle czasu ile potrzebuje, nie ma podziału na klientów lepszych i gorszych.
Po zidentyfikowaniu potrzeb klienta Niezależny Doradca Kredytowy przedstawia klientowi szczegółowe oferty kilku banków. Następuje analiza poszczególnych cech produktów np. waluta czy złotówka, rata równa czy malejąca - wszystko to odbywa się przy pomocy wykresów (dane historyczne) czy kalkulatorów (harmonogramy, dane projektowane). Doradca porównuje wiele cech m.in. oprocentowanie, prowizja od kredytu, ubezpieczenie przejściowe, ubezpieczenie niskiego wkładu, opłatę za wycenę nieruchomości, prowizję za wcześniejszą spłatę, opłatę za przewalutowanie i przedstawia wszystkie koszty związane z kredytem. Klient razem z doradcą jest w stanie wybrać produkt uszyty na miarę. KMR gra fair, co oznacza obiektywizm i rzetelność w doradztwie.
Kolejnym krokiem jest gromadzenie dokumentacji, w opinii klientów bardzo nużące i czasochłonne. Jeśli jednak ten proces dobrze się zorganizuje można go przejść krótko i bezboleśnie. Jeśli transakcja dokonywana jest przez dewelopera lub biuro nieruchomości zebraniem dokumentacji dotyczącej przedmiotowej nieruchomości zajmuje się KMR. Firma współpracuje z większością z nich na terenie Olsztyna. Wspólnie z klientem doradca wypełnia niezbędne druki. Często w imieniu klienta czy z klientem doradca udaje się do Wydziału Ksiąg Wieczystych. Pakiet dokumentów składany jest w banku. Bank podejmuje decyzję. I tu jest bardzo istotna rola Niezależnego Doradcy Kredytowego - rola negocjatora. To w tym momencie zapadają główne decyzje odnośnie finalnego kształtu produktu czy zabezpieczeń i zapisów w umowie. Często pod wpływem argumentów zapisy w umowie mogą być dostosowane do oczekiwań klienta. Klienci obdarzają KMR dużym zaufaniem, często prosząc o obecność doradcy przy podpisaniu umowy z bankiem to oznacza, że z doradcą KMR czują się bezpiecznie.
Ważny etapem jest również opieka po podpisaniu umowy. Doradcy podpowiadają jak szybko dokonać wpisu do ksiąg wieczystych (obniżenie kosztów ubezpieczenia przejściowego). W związku z tym, że KMR na bieżąco ma dostęp do najkorzystniejszych ofert rynkowych informuje klienta o korzyściach płynących z refinansowania kredytu czy odwrotnie - klient przeczytał o świetnej ofercie banku x - KMR jest po to, aby stwierdzić czy ta ofert jest naprawdę dobra i osiągalna dla klienta czy jest tylko chwytem marketingowym. Ale najważniejszym jest pomoc w momentach krytycznych np. utrata płynności finansowej, rozważamy wtedy z klientem różne warianty postępowania i wybieramy najlepszy.
Reasumując fachowa porada przy kredytach hipotecznych jest na wagę złota (dosłownie można zaoszczędzić grube pieniądze). Pamiętać należy, że najlepsi doradcy w Polsce nie pobierają za swoje usługi żadnych dodatkowych opłat. Niezależny Doradca powinien współpracować z kilkunastoma bankami (im więcej banków zaufało pośrednikowi tym jest on bardziej wiarygodny), pytajmy zawsze o rekomendacje, o doświadczenia w branży finansowej, sprawdźmy jak wygląda biuro czy mają np. stronę internetową.

Przeznaczenie kredytu.

Generalnie środki z kredytu hipotecznego możemy przeznaczyć na: zakup, budowę remont nieruchomości; spłatę wszelkich kredytów konsumpcyjnych oraz pożyczkę gotówkową na dowolny cel.
Kredyty na zakup czy budowę są najniżej oprocentowanymi na rynku. Banki są w stanie sfinansować nawet 100 % wartości nieruchomości, czyli klient właściwie nie musi posiadać środków własnych by stać się właścicielem nieruchomości. Banki bardzo mocno rywalizują o klienta, więc wybór ofert jest bardzo szeroki.
Drugi rodzaj kredytu to kredyt konsolidacyjny w skrócie można powiedzieć jeden zamiast wszystkich. Rata takiego kredytu może być nawet o 50 % niższa (sprawdź kalkulator korzyści z konsolidacji na stronie kmr.pl) od sumy rat poszczególnych kredytów konsumenckich. Poza spłatą różnych kredytów część można przeznaczyć na dowolny cel.
Tak wysokie obniżenie miesięcznych zobowiązań uzyskuje się poprzez wydłużenie okresu kredytowania oraz dzięki znacznie niższemu oprocentowaniu. Banki są skłonne udzielić takiego kredytu nawet do 80 % wartości nieruchomości.
Pożyczka hipoteczna to najtańsze pieniądze w formie gotówkowej na rynku. Klient nie musi informować banku, na jaki cel chce je przeznaczyć.

Kredyty na nieruchomości komercyjne.

Standardowym zabezpieczeniem kredytów hipotecznych stanowi wpis hipoteczny na nieruchomościach mieszkalnych. Natomiast niektóre banki dopuszczają możliwość zabezpieczenia na nieruchomości komercyjnej (np. kamienica, lokal użytkowy, lokal usługowy, lokal na wynajem). Stwarza to olbrzymie możliwości rozwoju klientom, przedsiębiorcom. Dotychczas musieli korzystać z krótkoterminowych kredytów inwestycyjnych. Dziś mogą zaciągnąć kredyt nawet na 25 lat dostosowując elastycznie wysokość raty do swoich możliwości płatniczych. Również zasady otrzymania takiego kredytu są proste i przejrzyste. Prawdziwym jednak hitem dotyczącym nieruchomości komercyjnych jest tzw. uwolnienie środków zamrożonych w nieruchomości. Mówiąc w skrócie, ktoś, kto posiada nieruchomość komercyjną może pożyczyć na dowolny cel środki w gotówce! Mogą to być również środki na bieżącą działalność czy też na jej rozwój.

Dla kogo kredyt.

Do niedawna banki udzielały kredytów tylko osobom zatrudnionym od kilku lat, na czas nieokreślony, w renomowanej firmie. Te czasy na szczęście już minęły. Konkurencja na rynku wymusiła większą elastyczność banków. Dziś brane są pod uwagę również dochody z umowy na czas określony, umowy o dzieło, umowy zleceń, praw autorskich, dochód z najmu, dochody pochodzące z zagranicy itp. Również osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą mogą liczyć na przychylne spojrzenie banków: zasady ogólne czy ryczałt, trochę mniej karta podatkowa.

Kredyt dla klientów będących w ZBP, zalegających w ZUS i US.

Banki szukając kolejnych nisz rynkowych coraz bardziej otwierają się na nowe grupy klientów. Najdalej poszła oferta jednego z banków, który gotów jest zaakceptować klientów, mających kłopoty ze spłacaniem poprzednich kredytów czy tez maja zaległości wobec urzędu skarbowego czy ZUS. Oferta ta cieszy się ogromnym zainteresowaniem dość powiedzieć, że bank posiada prawie 4 % udział w rynku kredytów hipotecznych.

To tylko kilka zaledwie informacji na temat doradztwa oraz oferty banków dotyczącej kredytów hipotecznych. Po szczegóły zapraszamy na stronę internetową oraz do siedziby firmy:


Niezależni Doradcy Kredytowi
10-040 Olsztyn, ul. Górna 9
tel. (0-89) 541 38 46
e-mail: kmr@kmr.pl
www.kmr.pl

All rights reserved © bright idea